Fra:
Til:
23
OKT
Film

Den sorte jord

Atlas Biograferne, kl. 10, 12.45 & 20.30
23
OKT
Film

Druk

Atlas Biograferne, kl. 10, 13.45, 15.30, 18.45 & 21
23
OKT
Film

Madklubben

Atlas Biograferne, kl. 10.30, 12.45, 15, 17.45 & 20.30
23
OKT
Film

Far til fire og vikingerne

Atlas Biograferne, kl. 11.30 & 16.30
27
OKT
Foredrag

København gennem årtusinder

Broparken, kl. 13-14.45
27
OKT
Foredrag

Tang (via livestream fra Aarhus Universitet)

Atlas Biograferne, kl. 19-21
27
OKT
Foredrag

Klarsynsaften med et twist

Kulturhuset Viften, kl. 19.15
28
OKT
Foredrag

TRUXA - 100 år 1919-2019

Rødovregaard, kl. 12.45-14.45
05
NOV
Musik

Kajsa Vala

Kulturhuset Viften, kl. 20
06
NOV
Musik

Rasmus Walter - Solo

Kulturhuset Viften, kl. 20
28
OKT
Scene

Den Gerrige

Kulturhuset Viften, kl. 19.30
04
NOV
Scene

Et Dukkehjem

Kulturhuset Viften, kl. 19.30
12
NOV
Scene

Huxi Bach - Nye Tider

Kulturhuset Viften, kl. 19 & 21.30
13
NOV
Scene

Linda P's Sabotagehunger

Kulturhuset Viften, kl. 19
25
OKT
Sport og motion

Fodboldkamp 2. division /21 Pulje 2 - Avarta mod Slagelse B&I

Tømrermester Jim Jensens Park, kl. 13
08
NOV
Sport og motion

Fodboldkamp 2. division /21 Pulje 2 - Avarta mod Brønshøj

Tømrermester Jim Jensens Park, kl. 13
22
NOV
Sport og motion

Fodboldkamp 2. division /21 Pulje 2 - Avarta mod Skovshoved IF

Tømrermester Jim Jensens Park, kl. 13
24
OKT
Udeliv

Sprogø - et gammelt sørøverbosted

AOF Rødovre afd. 20, kl. 08.30-15.30
24
OKT
Udeliv

Vandring på Vestre Kirkegård

AOF Rødovre afd. 20, kl. 11-13
30
OKT
Udeliv

Københavns Rådhus

AOF Rødovre afd. 20, kl. 15-17.30
01
NOV
Udeliv

Oliver - musical på Det kongelige Teater

AOF Rødovre afd. 20, kl. 13.10-17.45
25
OKT
Udstillinger

Gratis omvisning: Fokus på Søren Behncke

Heerup Museum, kl. 12-13
10
NOV
Udstillinger

Gratis omvisning: Fokus på Heerup

Heerup Museum, kl. 16-17
15
NOV
Udstillinger

Gratis omvisning: Fokus på Hildebrandt

Heerup Museum, kl. 12-13
22
NOV
Udstillinger

Åben Udstilling

Rødovre Bibliotek, kl. 00
25
OKT
Øvrige

Højmesse ved Birgitte L. Leisner

Hendriksholm Kirke, kl. 10.30
25
OKT
Øvrige

B.U.S.K - gudstjeneste

Grøndalslund Kirke og Sognegård, kl. 17-18
26
OKT
Øvrige

Babysalmesang v. Berit Meland

Islev Kirke, kl. 10